Aktualności

Trwa rekrutacja na studia UNIGIS na Uniwersytecie Jagiellońskim
23 czerwiec 2016
  Studia Podyplomowe Systemy Informacji Geograficznej UNIGIS,  prowadzone metodą nauki na odległość (e-learning). UNIGIS to studia w nowoczesnej formie, przeznaczone dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę w zakresie technologii geoinformacyjnej (GIS&T). Roczne studia prowadzone są w ramach międzynarodowej organizacji UNIGIS International - sieci uniwersytetów kształcących metodą nauki na odległość (e-learning). Studenci uzyskują dostęp do międzynarodowej społeczności GIS&T, korzystają z oferty edukacyjnej i doświadczeń wspólnie wypracowanych przez różne ośrodki uniwersyteckie oraz otrzymują dyplom potwierdzający uzyskanie cenionych w wielu krajach kwalifikacji.   UNIGIS to: -          nowoczesna i stale aktualizowana treść autorskich kursów, -          wieloletnie doświadczenie w nauczaniu na odległość, -          możliwość indywidualizowania czasu nauki i dostosowywania go do własnego rozkładu zajęć, -          bezpłatne licencje oprogramowania GIS w czasie trwania studiów, -          dostęp do społeczności UNIGIS na całym świecie i związane z tym możliwości nawiązywania kontaktów profesjonalnych.   Studia podyplomowe UNIGIS powstały z myślą o osobach, które zdobyły wykształcenie magisterskie bądź licencjackie w dziedzinie nauk przyrodniczych oraz technicznych i chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie GIS&T. Program studiów podyplomowych odpowiada standardom światowym, z drugiej zaś strony nawiązuje do polskich realiów i doświadczeń.   W programie studiów znalazły się takie zagadnienia jak: modele i bazy danych przestrzennych, źródła i pozyskiwanie danych, infrastruktury informacji przestrzennej, analiza geograficzna, wizualizacja i kartografia.     Rekrutacja trwa do 18 września 2016 r. Więcej informacji na: www.unigis.uj.edu.pl  

"GIS w inżynierii środowiska"
12 maj 2016
Sekcja środowiskowa KNGK Geoinformatyka serdecznie zaprasza studentów i doktorantów na II edycję konferencji, która odbędzie się 18 maja 2016r. w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej.  "Najważniejszą ideą, która przyświeca nam przy organizacji tego wydarzenia, jest promowanie rozwiązań geoinformatycznych w projektach środowiskowych. Chcemy oswoić z tym podejściem studentów kierunków środowiskowych i pokazać im, że umiejętności goinformatyczne są bardzo cenione przez przedsiębiorców na rynku pracy. Jednocześnie dajemy możliwość zaprezentowania swoich projektów przez biologów, geografów, osoby związane z ochroną środowiska czy geodezją, wszak spektrum projektów, w których warto sięgnąć po GIS jest niemalże nieograniczone."

"Przystanek Miasto"
12 maj 2016
W Olsztynie trwa V Ogólnopolska Konferencja Naukowa i Warsztaty „PRZYSTANEK MIASTO” - Innowacyjne rozwiązania komunikacyjne szansą na dynamiczny rozwój przestrzeni miejskiej.  Więcej informacji

"GIS Team" - gra terenowa w Warszawie
11 kwiecień 2016
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej działające przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej grze terenowej ,,GIS Team”. Wydarzenie odbędzie się 14 maja na kampusie SGGW w Warszawie.Do udziału zaproszeni są studenci z całej Polski, których obiektem zainteresowań jest szerokorozumiana geomatyka. Podstawowym celem wydarzenia jest zachęcenie młodych ludzi zrzeszonych w Kołach Naukowych do wykorzystywania narzędzi GIS w codziennym życiu. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności w zastosowaniu systemów informacji przestrzennej w praktyce, a także poprzez wykonywanie postawionych przed nimi zadań, poznać innowacyjne sposoby ich wykorzystania i zastosowanie w technologiach.Gra terenowa będzie zarówno sprawdzeniem wiedzy, jak i dobrą formą integracji pomiędzy studentami z różnych środowisk akademickich. Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1106850369335952/Zachęcamy do udziału w grze!

Zdobądź indeks Politechniki Warszawskiej
10 marzec 2016
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Katedry Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.  Konkurs wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń" jest dedykowany uczniom szkół średnich z klas maturalnych. Zgodnie z Regulaminem konkurs przebiega w trzech etapach następujących po sobie: eliminacje, etap centralny oraz finał konkursu. I etap Konkursu, czyli eliminacje ruszają już 14 marca i potrwają do 24 marca 2016 roku. Szczgółowe informacje: https://konkurs.gik.pw.edu.pl/

The ArcGIS Book - ciekawe wydanie Esri Press
11 luty 2016
Zachęcamy do lektury wydania Esri Press zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników oprogramowania ArcGIS. Na szczególną uwagę zasługują ArcGIS Lessons i pomocne instruktaże dotyczące m.in. tworzenia własnych aplikacji i zastosowań mobilnych. Na stronie http://learn.arcgis.com/en/arcgis-book/ dostępna jest książka w wersji elektronicznej oraz .pdf. 

Znamy zwycięzców konkursu na najlepsze Story Maps w 2015 roku!
04 luty 2016
Konkurs Esri Polska na najlepsze Story Maps 2015 został rozstrzygnięty. Efektem konkursu są aplikacje internetowe na bardzo wysokim poziomie i duże bogactwo tematów opowiedzianych za pomocą map. Z tego względu oprócz I, II i III miejca zdecydowaliśmy się przyznać również pięć wyróżnień.  

Interaktywna mapa "Miasto Nauki"
11 styczeń 2016
"Miasto Nauki" to interaktywna mapa dedykowana m.in. miłośnikom nauki i miasta Lublin. Projekt powstał przy współpracy Studenckiego Koła Naukowego GeoIT oraz Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej UMCS. ”Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do odkrywania fascynującego, bogatego oraz niezwykle barwnego świata nauki, kultury i sztuki. Dzięki interaktywnej mapie „Miasto Nauki” z pewnością rozpoznacie Państwo na Szlaku wiele znajomych miejsc i postaci, które odkryjecie na nowo, a także dostrzeżecie nowe, dotąd nieznane.” https://www.festiwal.lublin.pl/szlak-miasto-nauki/

GIS Day 2015
17 listopad 2015
Do zobaczenia na GIS Day. Sprawdź, gdzie w tym roku odbywa się Międzynarodowy Dzień GIS-u. 

ArtGIS: GIS i Sztuka w Kazimierzu Dolnym
25 wrzesień 2015
Poziom weny artystycznej w Kazimierzu Dolnym sięga zenitu. Właśnie trwa Letnia Szkoła ArtGIS organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Esri Polska.

Podkategorie

Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości oprogramowania ArcGIS for Server, narzędzi ArcGIS.com i ArcGIS Viewer for Flex, na których serwis ten powstał.

2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30