Instruktaż wstępny

 

Materiały w Strefie Nauczyciela zostały przygotowane tak, aby nauczyciele mogli je samodzielnie wykorzystać podczas zajęć w szkole. Każdy zestaw zawiera scenariusz lekcji (.pdf) z poleceniami do wykonania oraz klucz odpowiedzi. Dodatkowo w folderach zamieszczono gotowy projekt mapy w formie pliku .mxd, geobazę z potrzebnymi danymi lub Pakiet Warstwy spakowane w paczkę (.zip) gotową do pobrania.

Zachęcamy do pobrania Instruktaża wstępnego dostępnego w niniejszej zakładce, w którym opisane zostały wszystkie narzędzia niezbędne do wykonania poleceń ze scenariuszy lekcji. Instruktaż wstępny został opracowany dla wersji 10.0 oprogramowania ArcGIS for Desktop (w wersji 10.1 pewne funkcje mogą ulec zmianie).

W celu przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem scenariuszy lekcji wymagane jest zainstalowanie oprogramowania ArcGIS for Desktop 10.0 (lub nowsze).

Na początku, w celu zapoznania się z lekcjami, zachęcamy do skorzystania z 60-dniowej wersji testowej oprogramowania ArcGIS for Desktop. Wersje testowe udostępniane są na nośnikach DVD. W celu uzyskania wersji testowej oprogramowania ArcGIS for Desktop zapraszamy do kontaktu z Zespołem Edukacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej o oprogramowaniu w zakładce ArcGIS.

W razie dodatkowych pytań związanych z oprogramowaniem ArcGIS lub pobraniem gotowych scenariuszy lekcji, należy skontaktować się z Zespołem Edukacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pobierz Instruktaż wstępny [.pdf 2,50 MB]

 

Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości oprogramowania ArcGIS for Server, narzędzi ArcGIS.com i ArcGIS Viewer for Flex, na których serwis ten powstał.

2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2