Rozwiązania mobilne

mobilne 

Rozwiązania mobilne są odpowiedzią na dwie główne potrzeby użytkowników GIS. Pierwsza to zbieranie nowych danych w terenie bezpośrednio do stosownego formatu. Druga to wykorzystywanie istniejących już danych GIS do podejmowania decyzji w terenie w oparciu o istniejące dane, czyli ich edycję i aktualizację. Esri obecnie oferuje kilka różnych typów aplikacji mobilnych, w zależności od potrzeb użytkownika:

  • Collector for ArcGIS - aplikacja mobilna na urządzenia z systemami Android i iOS, dzięki której można gromadzić i aktualizować dane terenowe, również w trybie offline.
  • ArcPad - aplikacja dostępna na systemy operacyjne Microsoft Windows Mobile lub Microsoft Windows. Umożliwia zbieranie, edycję i tworzenie nowych danych przestrzennych w terenie, z wykorzystaniem odbiorników GPS najwyższej dokładności.
  • ArcGIS for Smartphones and Tablets - zbiór rozwiązań mobilnych GIS na najpopularniejsze systemy operacyjne smartfonów i tabletów: Windows Phone, Android i iOS. Są to bezpłatne aplikacje, które posiadają podstawową funkcjonalność użytkowania mapy - jej przeglądanie, edycję obiektów i tworzenie zapytań.
Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości rozwiązania ArcGIS Online, przy użyciu którego stworzono tę aplikację.

2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4