Rozwiązania mobilne

mobilne 

Rozwiązania mobilne są odpowiedzią na dwie główne potrzeby użytkowników GIS. Pierwsza to zbieranie nowych danych w terenie bezpośrednio do stosownego formatu. Druga to wykorzystywanie istniejących już danych GIS do podejmowania decyzji w terenie w oparciu o istniejące dane, czyli ich edycję i aktualizację. Esri obecnie oferuje kilka różnych typów aplikacji mobilnych, w zależności od potrzeb użytkownika:

  • Collector for ArcGIS - aplikacja mobilna na urządzenia z systemami Android i iOS, dzięki której można gromadzić i aktualizować dane terenowe, również w trybie offline.
  • ArcPad - aplikacja dostępna na systemy operacyjne Microsoft Windows Mobile lub Microsoft Windows. Umożliwia zbieranie, edycję i tworzenie nowych danych przestrzennych w terenie, z wykorzystaniem odbiorników GPS najwyższej dokładności.
  • ArcGIS for Smartphones and Tablets - zbiór rozwiązań mobilnych GIS na najpopularniejsze systemy operacyjne smartfonów i tabletów: Windows Phone, Android i iOS. Są to bezpłatne aplikacje, które posiadają podstawową funkcjonalność użytkowania mapy - jej przeglądanie, edycję obiektów i tworzenie zapytań.
Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości rozwiązania ArcGIS Online, przy użyciu którego stworzono tę aplikację.

2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3