ArcGIS Online

online

 

Wychodząc naprzeciw dynamicznemu rozwojowi przetwarzania w chmurze (ang. cloud computing) oraz nowym potrzebom klientów, firma Esri uruchomiła serwis ArcGIS Online dostępny pod adresem www.arcgis.com. Portal ten stanowi kompletny system zarządzania zawartością (CMS), pozwalający na łatwą pracę z danymi przestrzennymi.

Dostęp do serwisu ArcGIS Online pozwala na:

  • łatwe dotarcie do użytkowników z informacją przestrzenną;
  • dostęp mobilny do map i danych;
  • proste dodawanie danych i tworzenie w oparciu o nie map;
  • łatwą współpracę w ramach wydziału lub całej uczelni;
  • wykonywanie analiz przestrzennych;
  • budowanie własnych aplikacji mapowych

Poza dostępem do funkcjonalności serwisu www.arcgis.com, w ramach subskrypcji ArcGIS Online użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do następujących aplikacji:

Aplikacja umożliwiająca wykorzystanie informacji przestrzennej zawartej w arkuszach Microsoft Excel 2010 i 2013 w celu tworzenia map, które można następnie umieścić w prezentacji Microsoft PowerPoint lub w wykorzystać w środowisku ArcGIS Online.

Aplikacja mobilna na urządzenia z systemami Android i iOS, dzięki której można gromadzić i aktualizować dane terenowe, również w trybie offline.

Aplikacja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej oraz jako oprogramowanie desktop. Umożliwia monitorowanie i śledzenie aktywności osób znajdujących się w terenie w czasie rzeczywistym.

Konfigurowalny kreator wizualny służący tworzeniu rozbudowanych aplikacji mapowych bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej.

Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości rozwiązania ArcGIS Online, przy użyciu którego stworzono tę aplikację.

2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3