ArcGIS Online

online

 

Wychodząc naprzeciw dynamicznemu rozwojowi przetwarzania w chmurze (ang. cloud computing) oraz nowym potrzebom klientów, firma Esri uruchomiła serwis ArcGIS Online dostępny pod adresem www.arcgis.com. Portal ten stanowi kompletny system zarządzania zawartością (CMS), pozwalający na łatwą pracę z danymi przestrzennymi.

Dostęp do serwisu ArcGIS Online pozwala na:

  • łatwe dotarcie do użytkowników z informacją przestrzenną;
  • dostęp mobilny do map i danych;
  • proste dodawanie danych i tworzenie w oparciu o nie map;
  • łatwą współpracę w ramach wydziału lub całej uczelni;
  • wykonywanie analiz przestrzennych;
  • budowanie własnych aplikacji mapowych

Poza dostępem do funkcjonalności serwisu www.arcgis.com, w ramach subskrypcji ArcGIS Online użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do następujących aplikacji:

Aplikacja umożliwiająca wykorzystanie informacji przestrzennej zawartej w arkuszach Microsoft Excel 2010 i 2013 w celu tworzenia map, które można następnie umieścić w prezentacji Microsoft PowerPoint lub w wykorzystać w środowisku ArcGIS Online.

Aplikacja mobilna na urządzenia z systemami Android i iOS, dzięki której można gromadzić i aktualizować dane terenowe, również w trybie offline.

Aplikacja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej oraz jako oprogramowanie desktop. Umożliwia monitorowanie i śledzenie aktywności osób znajdujących się w terenie w czasie rzeczywistym.

Konfigurowalny kreator wizualny służący tworzeniu rozbudowanych aplikacji mapowych bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej.

Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości rozwiązania ArcGIS Online, przy użyciu którego stworzono tę aplikację.

2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4