Program Esri Polska dla nauczycieli "ArcGIS w Szkole"

Firma Esri Polska dołączyła do programu dla szkół realizowanego w ramach współpracy Komisji Europejskiej i Esri Inc. pod nazwą „The Digital Skills and Job Coalition”. Od kilku lat program z powodzeniem jest realizowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i kilkunastu krajach Unii Europejskiej. Głównym celem przedsięwzięcia Esri jest wsparcie wdrażania GIS (systemów informacji przestrzennej) w edukacji poprzez udostępnianie oprogramowania oraz materiałów przydatnych nauczycielom i uczniom.

Serwis ArcGIS Online (www.arcgis.com) to przestrzeń do pracy uczniów i nauczycieli, źródło danych i platforma współdzielenia projektów z innymi użytkownikami GIS. Przykłady scenariuszy lekcji opublikowane w tym specjalnym wydaniu mają za zadanie przybliżyć Państwu wybrane funkcje ArcGIS Online i możliwości prezentacji tematów lekcji oraz zagadnień wskazanych w nowej podstawie programowej geografii.

Szkoły w Polsce mogą skorzystać z licencji ArcGIS przystępując do programu pilotażowego organizowanego przez Dział Edukacji Esri Polska. W tym celu prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości rozwiązania ArcGIS Online, przy użyciu którego stworzono tę aplikację.

2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2