Program ArcGIS w Szkole

Program ArcGIS w Szkole

Esri tworzy program pilotażowy

Z radością informujemy, iż firma Esri Polska dołączyła do programu dla szkół realizowanego w ramach współpracy Komisji Europejskiej i Esri Inc. pod nazwą „The Digital Skills and Job Coalition”. Od kilku lat programz powodzeniem jest realizowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i kilkunastu krajach Unii Europejskiej. Głównym celem przedsięwzięcia Esri jest wsparcie wdrażania GIS (systemów informacji przestrzennej) w edukacji poprzez udostępnianie oprogramowania oraz materiałów przydatnych nauczycielom i uczniom.
Serwis ArcGIS Online (www.arcgis.com) to przestrzeń do pracy uczniów i nauczycieli, źródło danych i platforma współdzielenia projektów z innymi użytkownikami GIS. Przykłady scenariuszy lekcji opublikowane w tym specjalnym wydaniu mają za zadanie przybliżyć Państwu wybrane funkcje ArcGIS Online i możliwości prezentacji tematów lekcji oraz zagadnień wskazanych w nowej podstawie programowej geografii.

Szkoły w Polsce mogą skorzystać z licencji ArcGIS przystępując do programu organizowanego przez Zespół Edukacji Esri Polska

Zobacz, które szkoły przystąpiły już do programu!


Otwórz aplikacje w osobnym oknie: “ArcGIS w Szkole”

Program ArcGIS w Szkole trwa do 2025 roku.

created by Leado Marketing