ArcGIS

 

ArcGIS jest kompletną platformą GIS firmy Esri Inc., na którą składają się rozwiązania typu desktop, serwerowe, mobilne, a także specjalistyczne narzędzia dla deweloperów. Najnowszy trend w rozwiązaniach Esri to GIS w chmurze, czyli serwis ArcGIS Online, umożliwiający gromadzenie i przetwarzanie danych przestrzennych, publikację map oraz tworzenie aplikacji mapowych w sieci na osobistym (lub ogólnouczelnianym) koncie pod adresem arcgis.com.

Rozwiązania Esri są obecnie używane na wybranych wydziałach i kierunkach ponad 80 % państwowych uczelni wyższych w Polsce. Esri wciąż proponuje nowe, lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb uczelni oraz szkół sposoby licencjonowania oprogramowania.

Do najciekawszych rozwiązań dla edukacji należą licencje Site (dla uczelni wyższych) oraz School Campus (dla szkół). Licencja Site to licencja globalna, nielimitowana dla uczelni wyższych o dużym zapotrzebowaniu na oprogramowanie GIS. Obecnie do użytkowników licencji Site należy 21 polskich uczelni. Sprawdź szczegóły.

Wśród produktów Esri wchodzących w skład platformy ArcGIS i wykorzystywanych przez uczelnie wyróżniamy następujące rozwiązania:

W celu poznania spektrum możliwości oprogramowania Esri zapraszamy do pobrania bezpłatnej wersji testowej: 

 

arcgis

Serwis mapowy

Interaktywna mapa, z której dowiecie się więcej o szkołach i uczelniach związanych z GIS-em oraz bieżących wydarzeniach „GIS-owych” w wybranej okolicy, a także instytucjach współpracujących z Esri Polska na polu edukacji. Przy okazji można zobaczyć część możliwości rozwiązania ArcGIS Online, przy użyciu którego stworzono tę aplikację.

2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2