O nas

O nas

Zespół Edukacji Esri Polska


Portal edukacyjny edu.esri.pl powstał z myślą o nauczycielach, uczniach, studentach i młodych naukowcach. Głównym celem projektu jest stworzenie platformy wymiany myśli GIS-owej – miejsca do dzielenia się wiedzą i jej ciągłego zdobywania. Edu.esri.pl to źródło informacji o GIS i jego zastosowaniach w różnych obszarach nauki i edukacji.
Portal prowadzony jest przez Zespół Edukacji Esri Polska. Materiały zawarte w serwisie oparte są na technologii oprogramowania ArcGIS firmy Esri. Autorami treści portalu jest firma Esri Polska oraz jej przyjaciele zaangażowani w projekt.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów GIS do współpracy przy tworzeniu serwisu i podejmowaniu nowych inicjatyw.
Odkryjcie z nami nową przestrzeń GIS!

Twórcy portalu edu.esri.pl

e-mail: edukacja@esri.pl

Esri Polska


Firma Esri Polska powstała w 1995 roku i jest jedynym autoryzowanym polskim dystrybutorem oprogramowania Esri Inc., USA – światowego lidera w tworzeniu oprogramowania systemów informacji geograficznej (GIS). Działalność Esri Polska obejmuje prace związane ze specjalistycznym doradztwem, świadczeniem usług w zakresie projektowania i rozwoju systemów informacji geograficznej, dystrybucją i serwisem oprogramowania oraz szkoleniami.

Esri Inc.


Firma Esri Inc. – producent oprogramowania ArcGIS – wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w roku 1969 w Redlands powstał instytut badawczy o nazwie: Environmental Systems Research Institute (ESRI). Działalność Instytutu od zawsze związana była z szeroko pojętą ideą tworzenia i użytkowania systemów informacji geograficznej (GIS). Instytut rozwijał się intensywnie w obszarze GIS, a z czasem przeobraził się w firmę Esri Inc., która obecnie jest światowym liderem w tej dziedzinie.

Ze względu na pierwotny charakter firmy Esri, wywodzącej się z instytutu naukowego, wciąż efektywnie wspiera ona sektor nauki i edukacji, mając na celu jego rozwój. Dodatkowo, przez stałe ulepszanie technologii, daje możliwość rozpoznawania problemów w otaczającej nas przestrzeni oraz modelowania efektywnych rozwiązań w skali lokalnej i globalnej.

created by Leado Marketing